Поводом Међународног дана жена, у галерији “Акваријус” 7. марта 2017. године, отворена је изложба радова полазника „Малог атељеа“ под називом „Жена и уметност“.
Малишани су посетиоцима показали како у њиховој ликовној интерпретацији, изгледају неке од најпризнатијих уметница, попут Надежде Петровић, Милене Павловић Барили, Катарине Ивановић, Фриде Кало и Марине Абрамовић. Они су показали да поред тога што сада знају да препознају и њихов лик и дело, поседују и завидно знање о њиховим, обично тешким животима и мучним борбама за место у друштву које је тако склоно да омаловажи женски стваралачки потенцијал.
Након отварања изложбе, уследила је дебата на тему „Шта нам значи 8. март“ у оквиру које су учеснице (Марина Доганџић, Милица Орловић и Ивана Вановац) подсетиле на неке од најважнијих историјских момената, пресудних за женску еманципацију у социјалном, политичком и економском смислу.
Ко је била Делфа Иванић, каква је била њена улога у стварању Кола српских сестара – организације од пресудног значаја за буђење женске свести у Србији у првој половини XX века и како је – због болећивог односа према страдалном српском народу, а онда и због претензија према Дражи Михаиловићу, југословенски социјалистички режим просто уклања из историје – само је једна од мноштва веома занимљивих тема начетих на овој дебати. Било је речи о суштини обележавања Међународног дана жена у смислу подсећања на све храбре и бунтовне жене које су знале шта хоће, шта им припада и како да то за себе остваре, потпуно свесне силине гнева који побуђују својом „дрскошћу“ и који је неке од њих коштао главе.
Изложба и дебата одржане су под окриљем програма „Жене – јуче, данас, сутра“ чији је организатор галерија „Акваријус“ а коју воде академски сликар Миљана Булатовић и књижевник и књижевни критичар Александар Дунђерин.